اهمیت و کاربرد شیرهای الکترونیکی

اهمیت و کاربرد شیرهای الکترونیکی

در دنیای این روزها، شیرهای آب در قالب‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. شیرهای الکترونیکی، اهرمی، شیر آلات لمسی و نمونه‌ها متداول دستی ساده از جمله مهم‌ترین شیرآلات هستند. اما همگی وظیفه مشترکی را به عهده دارند و آن بهبود بهداشت، ساده‌سازی نظافت و صرفه‌جویی در مصرف آب است.

شیرآلات الکترونیکی هوشمند برای سرویس‌های بهداشتی عمومی و با استفاده بالا بسیار ایده‌آل هستند. دیگر نمی‌توان همچون گذشته متصور بود که چنین وسایلی لوکس و غیر ضروری هستند.

البته که شیرهای دستی ساده کماکان بخش عمده‌ای از بازار را در اختیار دارند، اما چیزی که مشخص است، آینده‌ای خواهد بود که به سمت هوشمند شدن سوق پیدا می‌کند.

تاثیر تکنولوژی در صنعت شیرآلات

پیشرفت فناوری در راستای بهبود رفاه و بهداشت زندگی، نسبت به مقوله آب نیز بی‌تاثیر نبوده است. چنین تکنولوژی‌هایی از سال 1970 آغاز شده و همینک به مرحله‌ای کاربردی و مرسوم رسیده‌ است. با از بین بردن محدودیت‌ها و بهبود شرایط بهداشتی، شیرهای الکترونیک نقشی ورای آنچه در ظاهرش دارد عمل می‌کند.
کمال این شیرهای الکترونیکی به این مرحله رسیده که با کاهش چشمگیر مصرف آب و حتی به وسیله یک باتری و بدون نیاز به جریان برق مستقیم عمل می‌کند.

تاثیر شیر الکترونیکی در زندگی

ویروس و بیماری همواره در کنار ما قرار دارد و شاید امروزه ما آن را با نام دنیا گیری ویروس کرونا بشناسیم. اما حقیقت این است که این یک برهه کوتاه در مقیاس زندگی ما است. قطعا پس از این دوره نیز با چنین مشکلات و محدودیت‌هایی روبه‌رو خواهیم شد. تکنولوژی‌هایی همچون شیر الکترونیکی آب، در کنترل و کاهش پیامدهای این مشکلات بسیار کارآمد خواهد بود.

شیرهای الکترونیکی چگونه عمل می‌کنند؟

شیرهای اتوماتیک، به نوعی از چهار بخش اصلی تشکیل شده‌اند؛ شیر برقی، سنسور و بورد کنترل، منبع تغذیه و شیر آب، چهار بخشی هستند که به طور کل در دسته‌بندی قید می‌کنند.

عملکرد شیرهای الکترونیکی بی‌شباهت از نسخه‎‌های دستی معمولی نیست. تفاوت مهم آن وجود یک سنسور جهت تشخیص حضور دست در جلوی شیر آب است. به واسطه این سنسور و مگنتی که در مسیر آب قرار گرفته است، جریان آب بدون هیچ تماسی قطع و وصل می‌شود.

حسگر و کنترل الکترونیکی موجود یک جسم در مقابل شیر را حس می‌کنند و به شیر برقی دستور می‌دهند تا جریان آب را متصل کند. سپس، هنگامی که جسم دیگر وجود ندارد، سنسور و کیت کنترل به شیر برقی دستور می‌دهند تا جریان آب را قطع کند.

در نسخه‌های مدرن‌تر شیرهای الکترونیکی، انرژی مورد نیاز برای فعالیت سنسور و جابه‌جایی مگنت به جای برق مستقیم و آداپتور، از باتری درون شیر تامین می‌شود. دقیقا چیزی مشابه با یک ساعت مچی که مدت طولانی را با یک باتری کوچک کار می‌کند.

مهندسی دقیق در طراحی شیرهای الکترونیکی، باعث کاهش حداکثری مصرف انرژی شده‌ که این خود به دوام و عمر بیشتر آن منجر خواهد شد.

همچنین بخوانید: تاثیر شیر الکترونیک کیسم بر مصرف آب

شیرهای الکترونیکی مناسب چه اماکنی است؟

شیرهای الکترونیکی برای انواع سرویس‌های بهداشتی عمومی و همچنین در خانه‌ها کاملا مناسب است. در اماکن عمومی، به دلیل تردد زیاد و استفاده بیشتر، در راستای رعایت بهداشت یک کالای ضروری خواهد بود. حذف هرگونه تماس دست برای وصل و قطع آب امکان انتقال ویروس، میکروب و باکتری را از سطح دست را از بین می‌برد. بدین ترتیب شیوع بیماری در نطفه کنترل می‌شود.

علاوه بر این با کاهش هدر رفت آب و مصرف بهینه در حین استفاده، نهایتا به صرفه‌جویی قابل توجه در مصرف آب منتج می‌شود. در کنار تمامی این مزایا، رفاه و آسایش از نیازهای ما در زندگی است که توقع برآورده شدن چنین رفاهی در منزل شخصی و در سطح جامعه انتظاری به جا و منطقی دارد.

حال با توجه به چنین اطلاعاتی که به دست آورده‌اید، تصور کنید که در یک هتل، تمامی سرویس‌ها بهداشتی مجهز به شیرهای الکترونیکی باشند. آنگاه تاثیرات گسترده آن در مصرف آب و کاهش هزینه‌ها را بهتر درک خواهید کرد.

طراحی متفاوت

شیرهای الکترونیکی  به دلیل حجم کوچک و فضای کمتری که اشغال می‌کنند بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. طراحی مینیمال این شیرهای آب همخوانی بیشتری با فضای محیط خواهد داشت. هیچ اهرم یا دستگیره‌ی اضافه‌ای وجود ندارد و به همین دلیل علاوه بر زیبایی، برای فضاهای کوچک نیز کاربردی است.

شیرهای الکترونیکی کیسم

شرکت فن آوران کیسم از تولیدکنندگان شیر هوشمند الکترونیکی در ایران است. ما در کیسم با در نظر داشتن صرفه‌جویی آب و رعایت بهداشت به محصولی مرغوب و با کیفیت دست پیدا کرده‌ایم. تلاش چند ساله در کیسم، نهایتا منجر به این شده است که شیرهای الکترونیکی تماما بومی و ساخت ایران شکل بگیرد. به همین ترتیب، شیرهای الکترونیکی کیسم از قیمت مناسب و کیفیتی درخور رقابت با نمونه‌های خارجی برخوردار شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات و خدمات ما از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

021-44510745
ارتباط در WhatsApp

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *