چگونه فناوری بدون لمس استفاده از شیر الکترونیک را بهبود می‌بخشد؟

چگونه فناوری بدون لمس استفاده از شیر الکترونیک را بهبود می‌بخشد؟

واژه خانه هوشمند و ابزارهای مدرن آن، از شیر الکترونیک گرفته تا لامپ‌های هوشمند در طی سالیان گذشته پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. همگی برای ایجاد تعامل بهتر و آسان‌تر در زندگی ما وارد شده‌اند. در این میان نقش برخی پر رنگ‌تر از سایرین است.

شیرهای الکترونیک از جمله مواردی است که امروزه به نمونه‌ای ضروری در بسیاری از اماکن تبدیل شده است. چرا که علاوه بر در نظر داشتن امکانات رفاهی و سهولت استفاده از آن، به مقوله بهداشت و سلامت نیز کاملا مرتبط است.

شیرهای الکترونیک برای آینده‌ای نزدیک

فارغ از اینکه تا کنون سهم شیرهای الکترونیک از بازار چقدر است، به نظر می‌رسد این روند جایگزینی با شیرهای معمولی تثبیت شده‌ خواهد بود. شاید تا 10 سال آینده دیگر چیزی به عنوان شیر اهرمی هم چندان رواج نداشته باشد.
دلایل واضحی برای این ادعا وجود دارد. از جمله مهم‌ترین آن وجود بیماری‌های واگیرداری است که از طریق لمس سطوح انتقال می‌یابند. هرچه در این مورد توجه و پیشگیری بیشتری شود قطعا نتیجه رضایت‌بخش‌تری حاصل خواهد شد.

ویژگی‌های جذاب

وجود یک LED در این شیرهای آب، علاوه بر زیبایی و نورپردازی در آب، می‌تواند شیر الکترونیکی را کاربردی‌تر از پیش کند. نمایش دمای آب با تغییر طیف رنگ از قرمز به آبی، اینبار نه به روی دسته‌ شیر آب بلکه درون خود آب به نمایش گذاشته می‌شود!
کافی است یکبار تنظیمات دمای دلخواه خودتان را انجام دهید تا برای همیشه به آن دسترسی پیدا کنید.

همچنین بخوانید: شیر الکترونیکی کیسم و رابطه آن با صرفه‌جویی در مصرف آب

آیا این تکنولوژی فقط به عدم لمس محدود است؟

شاید چند سال پیش، پاسخ این سوال “بله” بود. اما اکنون پاسخ طولانی‌تری برای این پرسش وجود دارد!
شیرهای الکترونیکی نمونه‌های پدالی هم داشتند که با لمس آن توسط پا فعا می‌شد. پس از ورود شیرهای الکترونیک این روند دچار تحولی بزرگ شد. چرا که عملا هرگونه تماس از بین رفته بود.

شیرهای الکترونیکی در صرفه‌جویی هرچه‌ بیشتر آب و برق همچنان در حال پیشرفت هستند. در مواردی همچون توانایی پیگیری مسیر دست هوشمندانه‌تر عمل می‌کنند و با هر واکنش اتفاقی جریان آب را قطع و وصل نمی‌کنند.
حتی ممکن است در آینده این سنسورها نیز جای خود را به فرمان صوتی، یا سنسورهای دریافت حضور مستقل بدهند.

طراحی شیر الکترونیک بیش از پیش متمرکز و مناسب شده است و دیگر نیازی به جعبه کنترلرهای بسیار بزرگ نیست. تعداد اجزای آن کاهش یافته و به اصطلاح “کامپکت” شده است. این تغییر باعث کاهش مواد مصرفی و در ادامه آن، کاهش هزینه‌ها و کمک به حفظ محیط زیست خواهد شد.

فرآیند نصب و نگهداری

در نگاه اول نصب و نگهداری از شیرهای الکترونیکی مشکل‌تر به نظر می‌رسند. اما بد نیست بدانید با استفاده از استانداردهای کلی این مشکلات به حداقل خود می‌رسد. بسیاری از اجزای شیر هوشمند، از پیش مونتاژ شده‌اند و با مهندسی پیشرفته کم‌ترین چالش را برای نصب می‌طلبد. به سادگی و با یک بررسی کوتاه می‌توان دریافت که کار چندان دشواری برای نصب وجود دارد. این سهولت نصب دلیلی دیگر بر متعارف شدن هرچه بیشتر این نسل شیرآلات در آینده است.

به واسطه سیستم هوشمندی که در این شیر آب وجود دارد، در صورت بروز مشکل شیر به صورت اتوماتیک ریست می‌شود و از بروز مشکلات جدی جلوگیری می‌شود.

تکنولوژی تلاشی برای بهینه کردن و بهبود کارکرد است. این موضوع در صنایع و به ویژه صنعت شیرآلات نیز وجود دارد. شرکت فن آوران کیسم نیز جزو تولید کنندگان شیر الکترونیک است که در این راه فعالیت می‌کند. شیر الکترونیک کیسم سری 700 از جمله محصولاتی است که با تکنولوژی به‌روز طراحی و تولید می‌شود.
توجه به مصرف به‌صرفه و ایجاد رفاه و آسایش در این شیر الکترونیک از اهداف مهم آن بوده است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شیرهای الکترونیک کیسم می‌توانید از راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *