شیر الکترونیکی کیسم و رابطه آن با صرفه‌جویی در مصرف آب

شیر الکترونیکی کیسم و رابطه آن با صرفه‌جویی در مصرف آب

آب مهم‌ترین منبع موجود در کره زمینی است که در آن زندگی می‌کنیم. به همین دلیل است که حفظ و صرفه‌جویی در مصرف آب ضرورت بسیاری دارد. آب ضرورت اساسی همه موجودات زنده است و صرفه‌جویی در مصرف آن از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. این نه تنها برای زندگی و تنفس اشیا مهم است، بلکه برای بسیاری از اشیا بی‌جان که انسان ایجاد می‌کند نیز اهمیت دارد.

یکی از مواردی که همه روزه با آن سر و کار داریم، استفاده از شیر آب است. در حین شستشوی دست، اصلاح صورت و یا مسواک کردن دندان‌ها، به دفعات شیر آب را باز و بسته می‌کنیم. در این حین ممکن است بنا به دلایل مختلف میزان قابل توجهی از آب هدر برود. هدر رفت آب در چنین مواردی ممکن است در نگاه اول چندان پر اهمیت به نظر نرسد. اما زمانی در بازه جمعیتی و در دفعات بالا ضرب شود، به هیچ وجه قابل چشم پوشی نخواهد بود.

برای رفع چنین مشکلی شرکت فن آوران کیسم، دست به طراحی و تولید شیرهای چشمی الکترونیک زده است. در این شیرهای الکترونیکی، سعی بر این بوده که علاوه بر در نظر داشتن رفاه و راحتی، به کاهش هدر رفت آب و صرفه‌جویی در مصرف آن منجر شود. با مکانیزم هوشمند و سنسورهایی که در شیر الکترونیکی کیسم تعبیه شده، جریان آب صرفا در زمانی که شما دستتان در مقابل آن قرار بگیرد متصل می‌شود و پس از خارج شدن دست از محدوده مشخص، جریان آب مجددا قطع می‌شود.

صرفه جویی در مصرف آب

چنین مدیریتی در مصرف آب تا حد قابل توجهی در هزینه‌ها نیز موثر واقع می‌شود. برای درک بیشتر این مقوله به نمودار‌های زیر توجه کنید.

در این دو نمودار به وضوح اختلاف قابل مشاهده است. در طی 6 دقیقه فرآیند اصلاح، چیزی در حدود 28 لیتر صرفه‌جویی انجام می‌شود.

نمودار مصرف آب
نمودار مصرف آب

با مقایسه این دو نمودار، اختلاف 5.4 لیتری در حین مسواک زدن را می‌توان متوجه شد.

نمودار مصرف آب
نمودار مصرف آب

دو نمودار مربوط به مصرف آب در حین شستشوی دست، با اختلاف 3.4 لیتری

نمودار مصرف آب
نمودار مصرف آب

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *